Fyziklání 2022

Po vstávání kolem čtvrté ráno a kávičce v RegioJetu jsme tak v pátek 11. 2. 2022 vyrazili vstříc výstavišti uprostřed polí v pražských Letňanech. Po průchodu mohutným deštěm jsme zhlédli první třetinu hokeje při čekání ve frontě, převzali bagety a limonádu ve skleničkách, zamířili do hangáru a usadili se na svých místech. Po pečlivém uspořádání pracovního stolu jsme se vrhli do řešení zapeklitých úloh, které si pro nás organizátoři připravili.

Při principu soutěže, kdy na začátku soutěže obdržíte šest úloh a každou vyřešenou vyměníte za novou, bylo důležité i výsledky kontrolovat, protože za špatnou odpověď se body strhávaly.

Organizátoři si pro nás jako vždy připravili velice originální úlohy, a tak jsme řešili i následující problémy: Jak dlouhá je tyč o objemu plochého vesmíru? Kolik rolí toaletního papíru by bylo potřeba na obalení celé zeměkoule? Kolik času stojí opravy D1? Co se stane, spálíme-li Saturn laserem?

Během tří hodin náš tým správně vyřešil mnoho úloh, ale nevyhnul se hloupým chybám, tudíž nebyl se svým výsledkem úplně spokojen,  přesto však hodnotí celkové 34. místo za vcelku pěkné.

Za tým Náš Název Se Do30ZnakůNevleze Matyáš Poledník, oktáva