První ročník soutěžní přehlídky studentských firem EXPO GVOZ 2022/2023

V rámci semináře si studenti na začátku školního roku založili studentskou firmu, domluvili se na předmětu podnikání, vymysleli název a logo firmy a poté se pustili do samotného podnikání. Výsledky své práce firmy prezentovaly na soutěžní přehlídce EXPO GVOZ 2022/2023.

Během první části se firmy představily krátkým promo videem a pětiminutovou prezentací, ve které měly za úkol představit svou činnost, produkt nebo službu, úspěchy a výsledky své několikaměsíční práce. V druhé části se pak diváci z řad studentů vyššího gymnázia i odborná porota mohli s firmami a jejich produkty blíže seznámit u prodejních stánků.

Porota studentské firmy hodnotila ve třech hlavních kategoriích – Nejlepší prezentace, Nejlepší marketing a Nejlepší vystavovatel. Z dílčích výsledků pak vzešlo pořadí hlavní soutěžní kategorie Firma roku 2022/2023. Diváci pak v anketě rozhodovali o titulu Nejsympatičtější firma.

Děkujeme za spolupráci Krajské hospodářské komoře, která celou akci zaštítila, a Ing. Danielu Kudláčkovi za celoroční mentorování našich studentských firem i dalším členům poroty.

A jak to všechno dopadlo?

Firma roku 2022/2023

1. místo Myrugs

2. místo Fadrinne

3. místo Bagbear

Nejsympatičtější firma – Myrugs

Gratulujeme!

Mgr. Markéta Skálová