Společenské vědy

Mediální olympiáda

Ve středu 25. 1. proběhlo první kolo Mediální olympiády. Přestože ani jeden z našich týmů nepostoupil mezi prvních pět finalistů, akci jsme si užili a všem zúčastněným studentům děkujeme.

Ostravské paragrafy

Mají taláry univerzální velikost? Co se stane s dluhem, který nikdo nesplatí? Mají vězni na Vánoce kapra? Proběhla v ostravské věznici někdy vzpoura?

Prohlídka ostravské vazební věznice

Ve čtvrtek 26. 5. jsme v rámci akce Ostravské paragrafy dostali příležitost navštívit Vazební věznici, která nás přivítala o poznání tísnivější atmosférou než středeční Okresní soud.

Septima u soudu

Možnost nahlédnout pod pokličku (nebo pod talár?) soudního líčení je příležitost, která se neodmítá. Obzvlášť, pokud se jedná o trestní právo. Nám se taková příležitost naskytla ve středu 25. května.

Zatracená práce kvintánů

Festival Jeden svět je mezinárodní akce, na které se vysílají dokumentární filmy zaměřené na problematiku lidských práv. Ten náš byl více než aktuální, protože se týkal nezávislé žurnalistiky v Rusku.

Sbírka na pomoc Ukrajině

Ve dnech 7. – 9. 3. proběhla finanční sbírka na pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině.

Pomáháme Ukrajině

Ani nám není lhostejné dění na Ukrajině. Od pondělí 7. 3. do středy 9. 3. se můžete zapojit do finanční sbírky na pomoc Ukrajině.

Ekonomická olympiáda 2021

V pátek 3. 12. proběhlo školní kolo Ekonomické olympiády. Studenti septimy a oktávy se potýkali s 25 záludnými otázkami, které testovaly jejich ekonomickou a finanční gramotnost. Z každé školy, která se olympiády zúčastnila, postoupil do krajského kola jeden nejlepší student, pokud dosáhl úspěšnosti alespoň 52 %. O dalších postupujících pak rozhodovalo celkové umístění v rámci kraje. V Moravskoslezském kraji byla […]

Simulace Evropského parlamentu v Praze

Jste-li pravidelnými čtenáři školních webových stránek, zajisté jste četli zprávy z přírodovědných akcí psané pohledem humanitně zaměřených studentů. Rozhodl jsem se tedy jít proti proudu a jakožto přírodovědně orientovaný člověk jsem se zúčastnil Simulace Evropského parlamentu v Praze.