Společenské vědy

Simulace zastupitelstva MSK

Na konci října sextáni vyměnili školní lavice a třídy za křesla v jednacím sále Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a zúčastnili se Simulace zastupitelstva MSK.

Bankéři do škol

V listopadu se studenti tercií a kvint zúčastnili besedy v rámci vzdělávacího projektu „Bankéři do škol“, který zaštiťuje Česká bankovní asociace. Tato iniciativa umožňuje setkání odborníků z bank se studenty, kteří tak mají možnost získat neocenitelné znalosti z oblasti správy osobních financí a kyberbezpečnosti.

Oktávy v Odrách

Každé místo má svůj příběh. Některá tak známý, že je netřeba představovat, jiná naopak téměř zapomenutý. A takovému málem zapomenutému příběhu byla věnována naše exkurze do malebného městečka Odry. Málem zapomenutému, nebýt skvělých lidí, se kterými jsme měli tu možnost se setkat a kteří jsou skvělým úkazem toho, jak láska a odhodlání takové příběhy zachraňují pro ty, kteří přijdou po nás.

Konference #ČESKO budoucnosti

David Procházka ze sexty A se 13. 10. 2023 v pražském DOXu zúčastnil konference #ČESKObudoucnosti coby zástupce mládežnické organizace Mladí demokraté a také coby aktivní student.

JA Czech EXPO Praha

30. března jsme v rámci semináře Aplikovaná ekonomie navštívili soutěžní veletrh studentských firem JA Czech EXPO.

Mediální olympiáda

Ve středu 25. 1. proběhlo první kolo Mediální olympiády. Přestože ani jeden z našich týmů nepostoupil mezi prvních pět finalistů, akci jsme si užili a všem zúčastněným studentům děkujeme.

Ostravské paragrafy

Mají taláry univerzální velikost? Co se stane s dluhem, který nikdo nesplatí? Mají vězni na Vánoce kapra? Proběhla v ostravské věznici někdy vzpoura?

Prohlídka ostravské vazební věznice

Ve čtvrtek 26. 5. jsme v rámci akce Ostravské paragrafy dostali příležitost navštívit Vazební věznici, která nás přivítala o poznání tísnivější atmosférou než středeční Okresní soud.

Septima u soudu

Možnost nahlédnout pod pokličku (nebo pod talár?) soudního líčení je příležitost, která se neodmítá. Obzvlášť, pokud se jedná o trestní právo. Nám se taková příležitost naskytla ve středu 25. května.

Zatracená práce kvintánů

Festival Jeden svět je mezinárodní akce, na které se vysílají dokumentární filmy zaměřené na problematiku lidských práv. Ten náš byl více než aktuální, protože se týkal nezávislé žurnalistiky v Rusku.

Sbírka na pomoc Ukrajině

Ve dnech 7. – 9. 3. proběhla finanční sbírka na pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině.

Pomáháme Ukrajině

Ani nám není lhostejné dění na Ukrajině. Od pondělí 7. 3. do středy 9. 3. se můžete zapojit do finanční sbírky na pomoc Ukrajině.

Ekonomická olympiáda 2021

V pátek 3. 12. proběhlo školní kolo Ekonomické olympiády. Studenti septimy a oktávy se potýkali s 25 záludnými otázkami, které testovaly jejich ekonomickou a finanční gramotnost. Z každé školy, která se olympiády zúčastnila, postoupil do krajského kola jeden nejlepší student, pokud dosáhl úspěšnosti alespoň 52 %. O dalších postupujících pak rozhodovalo celkové umístění v rámci kraje. V Moravskoslezském kraji byla […]

Simulace Evropského parlamentu v Praze

Jste-li pravidelnými čtenáři školních webových stránek, zajisté jste četli zprávy z přírodovědných akcí psané pohledem humanitně zaměřených studentů. Rozhodl jsem se tedy jít proti proudu a jakožto přírodovědně orientovaný člověk jsem se zúčastnil Simulace Evropského parlamentu v Praze.