Tělesná výchova

Sportovní den 2023

V úterý 20. června se uskutečnil, jako každý rok, sportovní den pro všechny žáky naší školy. Soutěžilo se v kolektivních sportech ve třech kategoriích: primy a sekundy, tercie a kvarty a kvinty až septimy.

Fotbalový úspěch

Ve středu 26. dubna se na hřišti SG uskutečnil fotbalový turnaj gymnázií, kterého se zúčastnilo také naše mladé družstvo chlapců. Záměrně píšu mladé družstvo, jelikož nás reprezentovali převážně žáci kvart a kvint, tedy většinou kluci o dva a tři roky mladší než ostatní týmy.

Atletická hala

V úterý 18. 4. 2023 si studenti nižšího gymnázia užili sportovní dopoledne v Atletické hale v Ostravě.

Lyžařský kurz sekund 2023 – Portáš

Lyžák letošních sekund začal pro některé dobře a pro některé trochu hůř, to záleželo na kondici a fyzické zdatnosti každého z nás, protože kopec, na kterém se chata nacházela, nebyl zrovna malý.

Lyžařský kurz 2022 – Praděd

Kateřina Březnická (2.B): „Já, jako člen začátečnického družstva za všechny prohlašuji, že jsme se naučili lyžovat a chtěla bych za to velmi poděkovat profesorkám, které s námi musely mít asi tu největší trpělivost. Ostatní děti z lepších družstev se určitě zase o něco zdokonalily a užily si výcvik, jak jen mohly! Tento kurz však byl […]