Volgiáda 2023

Dne 16. 11. 2023 se na našem gymnáziu konala matematická soutěž pro páté třídy ZŠ jménem Volgiáda.  13 týmů z Ostravy a jejího okolí se snažilo vyřešit 60 logických, těžkých a nevšedních úloh.

Čtveřice matematických géniů a jejich učitelský dozor dorazili na gymnázium, zaregistrovali se, vyslechli si pravidla soutěže a snažili se vybojovat co nejlepší výsledek.

Po akční hodině psaní, škrtání, muchlání papíru, a hlavně počítaní byly jasné výsledky. Týmy žáků pátých tříd mohly v průběhu boje sledovat své umístění a počet bodů na interaktivní tabuli. Pouze v poslední čtvrthodině se tabule vypnula, aby bylo umístění týmů velkým překvapením.  Po krátké technické pauze organizátoři vyhlásili výsledky.

Na třetím místě s bronzovou medailí se umístil tým ze ZŠ Proskovice pod názvem Kalkuláci, druhé místo a stříbrnou medaili získal tým Krmelínská Parta ze ZŠ T. G. Masaryka. Tak a teď už chybělo vyhlásit jen dnešní matematické šampiony s postem zlaté medaile. V místnosti bylo hrobové ticho. Nikdo ani nedutal. Šel slyšet tlukot srdce každého soutěžícího, když se ozvalo náhlé: „Na prvním místě se umístil tým Konina ze školy Gymnázium, ZŠ a MŠ Hello s. r. o.“ Jásot a burácivý potlesk zaplnil místnost.

První místo sice vyhrála jen jedna čtveřice, ale potlesk a odměnu si zaslouží všechny zúčastněné týmy. Tímto vám všem gratulujeme a přejeme hodně štěstí v počítání i nadále. Těšíme se na další soutěžící i příští rok!

Kvarta B

 

Akce byla finančně sponzorována statutárním městem Ostravou.