Žáci kvarty A vyhráli krajské kolo Astronomické olympiády!

Letošní krajské kolo Astronomické olympiády je pro naši školu nejúspěšnější ze všech již dosud proběhlých 18 ročníků. Málokterá škola má zastoupení ve finále této velmi náročné soutěže. Naši školu ve finále kategorie AB již v březnu reprezentoval Radomír Mielec z oktávy, který skončil jako úspěšný řešitel na krásném 9. místě. V kategorii EF ji budou ve finále reprezentovat žáci 4. A Stela Srpová, Lada Srpová, Matěj Hošek, Nela Bartusková, Daniel Lukas a Tadeáš Těhan a v kategorii GH Marie Hrubá z 2. A.

Tito žáci navázali na úspěchy naší školy v krajském kole, ve kterém máme celkem 14 úspěšných řešitelů ve všech čtyřech kategoriích. Nejlepšími žáky se skvělým umístěním jsou v kategorii AB na 2. místě Radomír Mielec z oktávy, v kategorii CD na 3. místě Jakub Svobodník z 6. B, v kategorii EF na 2. místě Stela Srpová z 4. A a v kategorii GH na 2. místě Marie Hrubá z 2. A.

Finále Astronomické olympiády proběhne v pražském planetáriu 27. května a o titul nejlepšího astronoma v ní bude bojovat 25 nejúspěšnějších žáků z celé České republiky. Tito žáci se budou snažit postoupit do mezinárodního kola, které se koná letos v říjnu v Itálii.

Jsem velmi ráda, že se mohu podílet na přípravě a podpoře talentovaných žáků naší školy a těšit se z jejich úspěchů v přírodovědných soutěžích.

 

Mgr. Lenka Plachtová

 

Odkaz na finále AO:

https://olympiada.astro.cz/202122_finale_EF.html

https://olympiada.astro.cz/202122_finale_GH.html

https://olympiada.astro.cz/202122_finale_AB.html