Anglický jazyk

Slam Poetry

Dne 21. 3. 2024 se na gymnáziu PORG Ostrava konal druhý ročník soutěže Spoken Word Poetry Slam a stejně jako loni naši školu reprezentoval Filip Jordán (sexta B).

Erasmus+

Naše gymnázium je členem Konsorcia v oblasti školního vzdělávání v rámci programu Erasmus+.

Překladatelská soutěž

26. ledna se žáci sext, konkrétně Klára Kludská ze sexty A a Josef Ján Horký ze sexty B, vydali do Olomouce na vyhlášení Překladatelské soutěže Filozofické fakulty Univerzity Palackého.

Překladatelská soutěž

4. ledna jsme opět po roce, avšak tentokrát v hojnějším počtu, vyrazili do Olomouce zúčastnit se Překladatelské soutěže, již pořádá Filozofická fakulta Univerzity Palackého.

Best in English 2023

No competition, no progress. Výrok Bely Karolyiho se stal mottem jedenáctého ročníku mezinárodní online jazykové soutěže Best in English (BIE), která se uskutečnila 16. listopadu 2023.

Beseda o NATO

15. září 2023 dostala sexta B možnost navštívit Americké centrum v Ostravě a setkat se s americkými piloty, kteří sem přijeli v rámci akce NATO Days.

Videokonference ve třech jazycích

V pátek 26. dubna jsme se v tomto školním roce již potřetí setkali v online prostředí s našimi mezinárodními partnery z Hong Wen High School na Tchaj-wanu. Tématem telekonference tentokrát byly naše mateřské jazyky.

Good slamer Filip!

V úterý 21. března se na PORGu Ostrava konala soutěž mluveného slova Slam Poetry.

NASA and Space Exploration

V úterní hodině cvičení z angličtiny studenti septim přivítali návštěvu z Amerického centra ostravské knihovny.

Velký úspěch Hanky Brožkové v překladatelské soutěži

V pátek 13. ledna 2023 se konalo univerzitní kolo překladatelské soutěže UPOL. Texty naší studentky Hanky Brožkové se v konkurenci 115 soutěžících z jazykových škola gymnázií dostaly do užšího výběru 15 nejlepších překladů. Gratulujeme!

BEST IN ENGLISH 2022

Desátý ročník mezinárodní online jazykové soutěže Best in English (BIE) se v letošním školním roce uskutečnil 30. listopadu 2022 a byl ve všech sledovaných parametrech rekordní. Naše barvy v mezinárodní konkurenci hájilo 39 studentů. Nejlepším z nich byl stejně jako vloni Tomáš Kuras z oktávy.

2. online konference

Jen pár okamžiků poté, co online setkání skončilo, většině z nás přistála na Instagramu zpráva z Tchaj-wanu.

Americký diplomat ve výuce angličtiny

Elegantní vůz s příznačnou, žlutým písmem vyvedenou registrační značkou a označením CD zaparkovaný před vchodem do naší školy byl v úterý 15. listopadu znamením pro studenty septim i vyučující, že dnešek je jejich velkým dnem…

Překladatelská soutěž

I letos jsme si zahráli na překladatele! 1. listopadu se konalo školní kolo celorepublikové překladatelské soutěže v anglickém jazyce.

Lingua Franca stipendium 2022

Dne 9. 9. 2022 bylo předáno stipendium Lingua Franca za školní rok 2021/2022 Radku Mielcovi. Gratulujeme i druhému stipendistovi Ondřeji Klečkovi a těšíme se na další úspěšné studenty ve školním roce 2022/2023.

Olympiáda v anglickém jazyce 2022

V pondělí 14. 2. a ve středu 16. 2. se na našem gymnáziu po roční pauze opět konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce.