Informatika

Bobřík informatiky 2023

Tradiční podzimní lov bobříků je úspěšně za námi. Přestože úlohy byly letos dosti obtížné, devadesát našich studentů získalo potřebných 120 bodů, a stalo se tak úspěšnými řešiteli soutěže.

Soutěže na Volgogradské

Cílem projektu je uspořádat během roku 2023 čtyři soutěže z oblasti přírodních věd pro žáky základních a středních škol

Robotiáda Brno 2023

Když se Adam Biolek, Filip Mrhálek, Kuba Chromý a Tonda Papoušek na začátku ledna na Robotiádu přihlásili, netušili, kolik práce a nervů je příprava soutěžního robota bude stát. Naštěstí se ukázalo, že jsou nejen dobří konstruktéři i programátoři, ale také výborní kamarádi, kteří dokáží výborně spolupracovat.

Programování kvantových počítačů

V pátek 17. února 2023 se trojice odvážlivců z řad studentů s radostí ponořila do prohlubování svých znalostí informatiky a fyziky za pomoci zajímavé akce s názvem Programování kvantových počítačů.

Soutěž v programování

17. února 2023 se konalo na FEI Vysoké školy báňské okresní kolo soutěže v programování.

Exkurze na FEIku

Dne 10. listopadu se kvinty a sexty v rámci hodin informatiky zúčastnily exkurze na Fakultě elektrotechniky a informatiky (FEI) VŠB TU Ostrava.

Roboti na naší škole nezahálejí

Ve čtvrtek odpoledne se po chodbách školy přičiněním žáků programátorského kroužku prohánějí ozoboti, brzy vyjedou do světa i první vozítka z lega.

V kroužku informatiky nerdy nepotkáte

Ve čtvrtek odpoledne bývá v učebně IVT docela živo – můžeme zde vidět programátory, konstruktéry, grafiky, psavce všemi deseti, letos se zde rodí i elektronická verze Oktaviánu…