Španělský jazyk

Quality Label 2022

Národní podpůrné středisko pro eTwinning v České republice s radostí oznamuje výsledky hodnocení žádostí o certifikát Quality Label 2022. I přes komplikace způsobené distanční výukou bylo v letošním roce hodnoceno rekordních 166 žádostí. Jedním z oceněných je i naše škola, konkrétně za projekt Todos distintos, todos España.

Andalusie je opravdu kouzelná

V pátek 21. 10. 2022 vyjelo téměř 100 studentů našeho gymnázia na desetidenní poznávací zájezd Kouzelná Andalusie.

El Día de los Muertos

1. a 2. 11. v Mexiku slaví El Día de los Muertos (Den mrtvých). Studentky 5. B na ukázku postavily ve vestibulu školy tradiční El Altar de los Muertos (Oltář mrtvých).

Kouzelná Andalusie

V příštím školním roce se v termínu od 21. 10. – 30. 10. 2022 uskuteční školní zájezd do jižního Španělska, do Andalusie.

eTwinning na naší škole

eTwinning je platforma, přes kterou mohou učitelé a žáci škol z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady.

Todos distintos, todos España 

Studenti španělštiny 6. B se v tomto školním roce zapojili do mezinárodního projektu e-Twinning – Todos distintos, todos España. V projektu spolupracují se studenty z Itálie, Francie a Portugalska a mezi sebou komunikují španělsky. Ve středu 20. 10. si vytvořili vlastní avatary a krátce se představili.