Španělský jazyk

Erasmus+

Naše gymnázium je členem Konsorcia v oblasti školního vzdělávání v rámci programu Erasmus+.

Překladatelská soutěž

4. ledna jsme opět po roce, avšak tentokrát v hojnějším počtu, vyrazili do Olomouce zúčastnit se Překladatelské soutěže, již pořádá Filozofická fakulta Univerzity Palackého.

Evropský den jazyků

Dne 25. 9. 2023 soutěžily tercie a kvarty na Evropském dni jazyků. Každá třída měla za úkol vytvořit několik týmů, přičemž v každém musel být alespoň jeden student německého, francouzského, ruského či španělského jazyka. Soutěž se odehrávala ve čtyřech místnostech, jež byly byla zasvěceny vždy jiné části Evropy.

Quality Label 2022

Národní podpůrné středisko pro eTwinning v České republice s radostí oznamuje výsledky hodnocení žádostí o certifikát Quality Label 2022. I přes komplikace způsobené distanční výukou bylo v letošním roce hodnoceno rekordních 166 žádostí. Jedním z oceněných je i naše škola, konkrétně za projekt Todos distintos, todos España.

Andalusie je opravdu kouzelná

V pátek 21. 10. 2022 vyjelo téměř 100 studentů našeho gymnázia na desetidenní poznávací zájezd Kouzelná Andalusie.

El Día de los Muertos

1. a 2. 11. v Mexiku slaví El Día de los Muertos (Den mrtvých). Studentky 5. B na ukázku postavily ve vestibulu školy tradiční El Altar de los Muertos (Oltář mrtvých).

Kouzelná Andalusie

V příštím školním roce se v termínu od 21. 10. – 30. 10. 2022 uskuteční školní zájezd do jižního Španělska, do Andalusie.

eTwinning na naší škole

eTwinning je platforma, přes kterou mohou učitelé a žáci škol z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady.

Todos distintos, todos España 

Studenti španělštiny 6. B se v tomto školním roce zapojili do mezinárodního projektu e-Twinning – Todos distintos, todos España. V projektu spolupracují se studenty z Itálie, Francie a Portugalska a mezi sebou komunikují španělsky. Ve středu 20. 10. si vytvořili vlastní avatary a krátce se představili.