Český jazyk a literatura

Ve studovně se recitovalo o 106

Poslední listopadové odpoledne na naší škole patřilo 24 studentům, kteří bojovali o stupně vítězů v rámci školního kola soutěže v recitaci. A že bylo co poslouchat!

Edupohádky

Jak vyplnit čas v době covidových opatření? Třeba napsáním pohádek!

Oktávy na besedě o komiksu

Myslím, že málokdo by hledal jakékoliv spojení mezi Supermanem, Věrou Čáslavskou a románem 1984 George Orwella. No, přece tu jedno je – pojítko komiksové.

Po stopách J. A. Komenského

Dne 8. června jsme se v ranních hodinách setkali na svinovském nádraží. Po delší cestě vlakem, kterou nám zpestřil přestup v Suchdolu nad Odrou, jsme se konečně vydali na pestrou výpravu ulicemi Fulneku směr náměstí Komenského.

28. ročník Arény plné krásných slov

Kategorii poezie ovládla naše studentka sexty A Alžběta Dohnalová, která bravurně přednesla báseň Párkař Josefa Hiršala a získala rovnou první místo.

Příjemné odpoledne s krásným slovem

První prosincový den roku 2022 se na naší škole nesl v duchu recitace. Úderem 12. hodiny se studovna naší školy naplnila natěšenými studenty, kteří se chtěli podělit o svůj recitátorský um s dalšími spolužáky a učiteli.

Prima B v obležení cizích slov

V pátek 21. října 2022 se žáci primy B vydali na besedu s názvem Cizí slova do nedalekého dětského oddělení výškovické knihovny.

Krásná slova v Aréně 2021

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam commodo dui eget wisi. Nam sed tellus id magna elementum tincidunt