Biologie

Septimáni zase těží, tentokrát živec

Čtveřice septimánů – Julie Zágorová, Natálie Dervishi, František Mrázek a Michael Kabara – opět pokouší štěstí a prokazuje um a znalosti v geologicko-ekonomické soutěži Masarykovy univerzity Bohatství Země.

EKOFAKT

Gymnázium Ostrava – Zábřeh vyhlašuje první ročník soutěže EKOFAKT

Náš vlastní Den země

V pondělí 17. dubna 2023 začala naše škola psát novou environmentální historii. Uspořádali jsme pro studenty vlastní DEN ZEMĚ!

Soutěž v ZOO Ostrava

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava ve spolupráci s Kruhem přátel zoo pravidelně vyhlašuje dvě soutěže pro žáky druhého stupně základních škol a odpovídající ročníky gymnázií (na jaře a na podzim).

Geologická olympiáda 2023

V průběhu prvního pololetí proběhly i letos školní a okresní kola geologické olympiády online formou.

Kvarta A v Geologickém pavilonu VŠB-TU

Všichni jsme byli ohromeni krásou a historií sbírky minerálů a hornin. Kromě výkladu nás čekala i spousta zábavných aktivit a her ze světa kamenů. Naše hlavy jsou nyní plné znalostí, stejně jako obsah vitrín v pavilonu.  Kvarta A 

Horký podzim

V průběhu listopadu plnili naši žáci výzvy z programu GLOBE na téma Horký podzim.

Ostravský psí útulek

V pátek 11. listopadu 2022 jsme v rámci biologického semináře navštívili Ostravský psí útulek v Třebovicích.

Septimy na Noci vědců!!!

Již v tradiční čas, letos 30. září 2022, se na území ČR i celé Evropy konala NOC VĚDCŮ. Ta vznikla v roce 2005 z podnětu Evropské komise a jejím posláním je ukázat všem, že věda není nudná, ba naopak je velmi zajímavá.

Primy v OZO!!!

29. září 2022 se nové posily naší školy, chápej primáni, vydali do OZO Ostrava.

Úspěšní biologové!

Znáte Carla Linného, Charlese Darwina, Louise Pasteura? Ladu Srpovou, Stelu Srpovou a Karolínu Jeziorkovou?

Královský stolec geologického kladívka je opět náš!

12. ročník soutěže s geovědní tematikou Geologické kladívko 2022, určené pro studenty středních škol a žáky 2. stupně základních škol, se uskutečnil v Geologickém pavilonu prof. Františka Pošepného 29. dubna 2022.

Velká cena ZOO

Tématem letošního jarního ročníku byly LESY ČR (biologie volně žijících živočichů, rostlin a hub, geografické rozšíření, ochrana, význam, využití). Na naší škole se prvotního soutěžního kola 25. 3. 2022 zúčastnila čtyři družstva. Do nedělního finále 3. 4. 2022 se probojovalo z několika desítek družstev z různých koutů Moravskoslezského kraje naše pětičlenné družstvo z kvarty B: Justýna Horáková, […]

Systém hmyzu trochu jinak

Strašákem studentů sext bývá již tradičně systém hmyzu. V letošní sextě A jsme zvolili jinou cestu. Cestu praktického poznávání.

Bohatství Země 2022

21. a 22. března jsme po více než půl roce měli možnost zabojovat ve finále soutěže Bohatství Země a zkusit obhájit náš projekt.

Kvinty v Geologickém pavilonu

Čtvrteční dopoledne 17. března jsme strávili na exkurzi v Geologickém pavilonu prof. Františka Pošepného v areálu VŠB v Ostravě-Porubě.

Výzkum v biologickém semináři

V letošním školním roce studenti navštěvující seminář a cvičení z biologie povznesli úroveň předmětu opět o level výše. Jejich seminární práce bude totiž založena na vlastním výzkumu.

Forenzní entomologie

V pondělí 1. 11. jsme se ráno nevydali do naší třídy jako ostatní běžné dny, ale sešli jsme se společně se sextou B před PHP, neboť právě zde se měla v následujících dvou hodinách konat přednáška z biologie.