Biologie

Finále soutěže Bohatství země aneb bronzovou máme doma!

Na konci března, již tradičně, probíhá v Kaprálově mlýně v Ochozu u Brna finále soutěže BOHATSTVÍ ZEMĚ. Letos jsme měli v soutěži tým Komodiny ze septimy A, jmenovitě Natálii Dervishi, Julii Zágorovou, Františka Mrázka a Michala Kabaru.

Krevní centrum

6. 12. 2023 jsme v rámci semináře z biologie navštívili Krevní centrum, které je součástí Fakultní nemocnice Ostrava.

Finále soutěže Ekofakt

V úterý 28. listopadu 2023 proběhlo velké finále soutěže Ekofakt. Na naší škole jsme sice pořádali její první ročník, ale celkově se do soutěže se zapojilo 166 žáků a studentů, kteří vytvořili 92 soutěžních týmů.

Septimáni zase těží, tentokrát živec

Čtveřice septimánů – Julie Zágorová, Natálie Dervishi, František Mrázek a Michael Kabara – opět pokouší štěstí a prokazuje um a znalosti v geologicko-ekonomické soutěži Masarykovy univerzity Bohatství Země.

EKOFAKT

Gymnázium Ostrava – Zábřeh vyhlašuje první ročník soutěže EKOFAKT

Náš vlastní Den země

V pondělí 17. dubna 2023 začala naše škola psát novou environmentální historii. Uspořádali jsme pro studenty vlastní DEN ZEMĚ!

Soutěž v ZOO Ostrava

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava ve spolupráci s Kruhem přátel zoo pravidelně vyhlašuje dvě soutěže pro žáky druhého stupně základních škol a odpovídající ročníky gymnázií (na jaře a na podzim).

Geologická olympiáda 2023

V průběhu prvního pololetí proběhly i letos školní a okresní kola geologické olympiády online formou.

Kvarta A v Geologickém pavilonu VŠB-TU

Všichni jsme byli ohromeni krásou a historií sbírky minerálů a hornin. Kromě výkladu nás čekala i spousta zábavných aktivit a her ze světa kamenů. Naše hlavy jsou nyní plné znalostí, stejně jako obsah vitrín v pavilonu.  Kvarta A 

Horký podzim

V průběhu listopadu plnili naši žáci výzvy z programu GLOBE na téma Horký podzim.

Ostravský psí útulek

V pátek 11. listopadu 2022 jsme v rámci biologického semináře navštívili Ostravský psí útulek v Třebovicích.

Septimy na Noci vědců!!!

Již v tradiční čas, letos 30. září 2022, se na území ČR i celé Evropy konala NOC VĚDCŮ. Ta vznikla v roce 2005 z podnětu Evropské komise a jejím posláním je ukázat všem, že věda není nudná, ba naopak je velmi zajímavá.

Primy v OZO!!!

29. září 2022 se nové posily naší školy, chápej primáni, vydali do OZO Ostrava.

Úspěšní biologové!

Znáte Carla Linného, Charlese Darwina, Louise Pasteura? Ladu Srpovou, Stelu Srpovou a Karolínu Jeziorkovou?

Královský stolec geologického kladívka je opět náš!

12. ročník soutěže s geovědní tematikou Geologické kladívko 2022, určené pro studenty středních škol a žáky 2. stupně základních škol, se uskutečnil v Geologickém pavilonu prof. Františka Pošepného 29. dubna 2022.

Velká cena ZOO

Tématem letošního jarního ročníku byly LESY ČR (biologie volně žijících živočichů, rostlin a hub, geografické rozšíření, ochrana, význam, využití). Na naší škole se prvotního soutěžního kola 25. 3. 2022 zúčastnila čtyři družstva. Do nedělního finále 3. 4. 2022 se probojovalo z několika desítek družstev z různých koutů Moravskoslezského kraje naše pětičlenné družstvo z kvarty B: Justýna Horáková, […]

Systém hmyzu trochu jinak

Strašákem studentů sext bývá již tradičně systém hmyzu. V letošní sextě A jsme zvolili jinou cestu. Cestu praktického poznávání.

Bohatství Země 2022

21. a 22. března jsme po více než půl roce měli možnost zabojovat ve finále soutěže Bohatství Země a zkusit obhájit náš projekt.

Kvinty v Geologickém pavilonu

Čtvrteční dopoledne 17. března jsme strávili na exkurzi v Geologickém pavilonu prof. Františka Pošepného v areálu VŠB v Ostravě-Porubě.